GARANTİ KOZA’DAN BİR İLK DAHA

GARANTİ KOZA’DAN BİR İLK DAHA

Mayıs ayında dünyanın en önemli sporcusu İsviçreli Roger Federer’i ağırlayan Garanti Koza Arena’nın çatısı açılır–kapanır hale getirildi.

28 kapalı 35 açık kort ile 100 Milyon TL ye mal olan Türkiye”nin hatta dünyanın en büyük tenis kulübü Koza WOS içerisindeki 8.000 kişilik Garanti Koza Arena”sının üstü kapanıyor. Yaklaşık 4 ay süren çatı malzemesinin tamamı temin edildi.

Açılır kapanır Armatörü elektriği ve brandasıyla yaklaşık 10 Milyon ABD dolarına mal olan çatısı ile Garanti Koza Arena, bundan böyle dünyaca ünlü arenalar listesindeki yerini alacak.

Wimbledon’un merkez kortu 2009 da 100 Milyon Euro bedelle kapatılmıştı. Asırlık Grand Slam turnuvalarında bile son yıllarda gerçekleştirilebilinen çatı kapama işlemi, Garanti Koza Arena’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvalarının henüz ilk yıllarında hizmete giriyor olması çok önemli. Milyonlarca dolara mal olan bu çalışmaların sadece finans çevresinde değil dünya spor kamu oyunda çok büyük yankılar yarattı..

 

Çatının açılır-kapanır mekanizması Garanti Koza mühendisleri tarafından geliştirililen bu büyük spor yatırımı 2 ay gibi kısa bir zaman diliminde monte edilerek 2016 yılı Teb Bnp Paribas İstanbul Cup ve Teb Bnp İstanbul Open turnuvalarında aktif hale getirilerek, yağmur ve soğuk hava şartlarından etkilenmedi.

8000 kişilik Garanti Koza Arena’da bundan böyle uluslararası çeşitli etkinliklere, turnuvalara, organizasyonlara ve konserlere dünya standartlarında, en iyi şekilde ev sahipliği yapacak.

%d blogcu bunu beğendi: