TENİS ŞÖLENİ BAŞLIYOR!

TENİS ŞÖLENİ BAŞLIYOR!

TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open ile İstanbul tenis şölenine hazır

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla, Garanti Koza Arena’da düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile 24-30 Nisan tarihlerinde kadın tenisinin yıldızları, 1-7 Mayıs tarihlerinde TEB BNP Paribas İstanbul Open ile dünyanın önde gelen erkek tenisçileri şampiyonluk mücadelesi verecek. Aralıksız iki hafta sürecek organizasyonlarla, Türkiye’nin kalbi yine tenis ile atacak.

Kadınlarda son tekler şampiyonu temsilcimiz Çağla Büyükakçay, çiftler şampiyonu temsilcimiz İpek Soylu, Dünya 10 numarası, İstanbul’da 2014 ve 2015 yıllarının çiftler şampiyonu Ukraynalı Elina Svitolina, Kanadalı yıldız Eugenie Bouchard, eski çiftler dünya 1 numarası Sara Errani gibi birbirinden değerli isimlerin yer alacağı TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ana tablo maçları 24 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve 30 Nisan Pazar günü sona erecek.

Kadınlardaki büyük heyecanın ardından ara vermeden başlayacak TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ise, Kanadalı dünya 5 numarası ve 2016 Wimbledon finalisti Milos Raonic, dünya 42 numarası Avustralyalı Bernard Tomic, İstanbul’daki son şampiyon Arjantinli Diego Schwartzman, 2006 Avustralya Açık finalisti Marcos Baghdatis, geleceğin en büyük yıldız adaylarından olan Borna Coric, son TEB İzmir Cup şampiyonu temsilcimiz Marsel İlhan’ın başı çektiği oyuncular, 1-7 Mayıs tarihlerinde korta çıkacak.

Büyük buluşmaların gerçekleşeceği turnuvaların basın toplantısı, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Koza WOS Genel Müdürü Yavuz Selek ve Turnuvalar Direktörü Paul McNamee’nin katılımıyla İstanbul Four Seasons Otel’de gerçekleşti.

Cengiz Durmuş: “Çağla’nın geçen yıl yaşattıkları hala hafızamızda.”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, böyle önemli markaların sporun birleştirici gücüyle tenis için bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti paylaşırken, TEB ve Garanti Koza’nın tenise yatırımının uzun yıllar daha sürmesini arzuladığını belirtti. “TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta hem tekler, hem de çiftlerde son şampiyonlar bizim ülkemizden çıktı. Çağla’nın geçen yıl yaşattıkları hala hafızamızda. Dileğimiz bu turnuvalardan çok daha fazla şampiyon sporcu çıkarmak. Ayrıca dünya yıldızlarını ülkemizde ağırlamak çok keyif verici olacak” ifadelerini kullandı.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici: “Sporun birleştirici gücünden hareketle, 7 yıldır Türkiye’de tenis sporunun gelişip yaygınlaşması için çalışıyoruz”

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ise konuşmasında TEB olarak ‘iyi banka’ anlayışıyla hareket ettiklerini ifade etti ve şunları söyledi: “Bu kapsamda ülkemizde tenis sporunun gelişmesi ve geniş kitleler tarafından daha fazla sevilip yaygınlaşması adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Spor, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumu ve insanları birleştirici bir karaktere sahip. Spor rekabetin pozitif ruhunu yansıtıyor. Biz de banka olarak, 7 yıldan bu yana Türkiye’de tenis sporunun gelişip yaygınlaşması için çalışıyoruz.”

Yavuz Selek: “Türk tenisine yatırımlarımız artarak devam edecek”

Garanti Koza’nın Türk tenisine yatırımının artarak devam edeceğini vurgulayan Koza WOS Genel Müdürü Yavuz Selek ise “Türk sporcularımızın şampiyonluklar yaşadığı bu turnuvalara ev sahipliği yapıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Kurum olarak tenise verdiğimiz desteği büyüyerek devam ettireceğiz.” dedi.

Turnuvalar Direktörü Paul McNamee: “TEB’e turnuvalarımıza olan desteği ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz”

Desteklerinden ötürü TEB’e teşekkür eden Direktörü Paul McNamee, “İstanbul’un dünyadaki en güzel ve tarihi şehirlerden biri olduğunu vurgulayarak “Dünyadaki bir çok stadyumda bulunma şansına sahip olmuş biri olarak söyleyebilirim ki, Garanti Koza Arena en iyi zemine sahip kortlardan biri” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: