GARANTİ KOZA CITYSCAPE 2016

GARANTİ KOZA CITYSCAPE 2016

Garanti Koza, Cityscape 2016’ya 3 Projesi ile Damgasını Vurdu
Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul firmaları arasında yer alan Garanti Koza,  Dubai’de 6 – 8 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenen Cityscape Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’nda, Swissotel Kozapark, Grand Kanyon Sofya & Swissotel Residences Sofia ve Sofia Square Projelerini yabancı yatırımcı ile buluşturdu.
Her yıl dünyanın dört bir yanından gayrimenkul projelerinin sergilendiği Cityscape Uluslararası Gayrimenkul Fuarı 6-8 Eylül tarihleri arasında düzenlendi.  Garanti Koza, fuarda bu yıl İstanbul’un Esenyurt ilçesinde satışa sunulan Swissotel Kozapark, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da inşaatı süren Grand Kanyon Sofya & Swissotel Residences Sofia ve yeni projesi Sofia Square’in tanıtımlarını gerçekleştirdi. Garanti Koza projeleri, fuara katılan yabancı yatırımcılar ve basın mensuplarından büyük ilgi gördü.
Garanti Koza projeleri üstün nitelikleriyle yabancı yatırımcıların da büyük ilgisini çekiyor
Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Murat Binark, fuara ilişkin değerlendirmesinde, şunları söyledi:
“Garanti Koza olarak senelerdir katıldığımız fuara, bu yıl da Türkiye’den birçok marka katılarak projelerini sergiledi. Şu anda sadece Türkiye değil Balkanlarda da projeler üretiyoruz. Bu ülkede gerçekleşen üretimler ülkenin vizyonunu yansıtıyor ve dolayısıyla kendimizi daha iyi ifade edebiliyoruz. Geleceğin binalarını inşa ediyoruz. Orijinal tasarımlarıyla dikkat çeken, farklı mimarileriyle öne çıkan, şehre katma değer sağlayan Garanti Koza projeleri üstün nitelikleriyle yabancı yatırımcıların da büyük ilgisini çekiyor.”
Yatırım Yapacağımız Bölgeleri Kalkındırmak İsteriz
 
Şirket prensibi olarak her zaman inşaat yapacakları bölgeleri kalkındırmak istediklerini belirten Binark,  “Esenyurt bölgesinin, Koza Park ve Swissotel Kozapark projesiyle 7.4 milyar dolar yatırım değerinin kazanmasını hedeflemekteyiz” dedi.
Sofya’da ikincisini gerçekleştirecekleri Sofia Square projesi ile 4 milyar TL elde etmeyi planladıklarını belirten Binark, dünyada sadece Las Vegas ve Dubai’de bulunan su oyunlarına projede yer vererek Bulgaristan’da yine bir ilki gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
Esenyurt’un en lüks rezidans projesi Swissotel Kozapark Projesi
 
Garanti Koza’nın Esenyurt’ta satışlarının neredeyse tamamlandığı Kozapark projesi;
7 blok ve içerisinde Swissotel’inin de yer aldığı 200 dönüm arazi üzerinde toplam 40 dönüm yüzülebilir suni göl, 10 dönüm yeşil alan ve dünyanın en büyük tenis akademisi ile 8.000 kişilik dev arenası ile yatırımcıyla buluştu. 2016 yılında teslimine başlanılan projede 150bin dolar ile 1,5 milyon dolar arasında değişen farklı metrekarelerde 1+1’den 5+1’e kadar farklı daire seçenekleri sunan Garanti Koza, yatırımcıya özel 52 katlı Swissotel projesini de bu yıl Cityscape Fuarı’nda satışa çıkartıyor.
Çatalından şampuanına Swissotel kalite ve hizmetiyle donanmış 130 m2’den başlayan ve farklı daire seçeneklerle yatırımcısına sunulacak olan Swissotel Kozapark, lüksün ve konforun en üst seviyede tutulduğu dekorasyonu, içerisinde bulunan benzersiz havuz, Spa alanı ve altında dünyanın en seçkin mağazalarının bulunduğu açık alışveriş ve cafe’ler caddesi ile 2019 yılında teslim edilecektir.
Balkanlarda 2. proje
 

Cityscape Global’de yatırımcısına yeni bir sürprizle çıkan Garanti Koza, toplamda 5 blok, otel ve ofisten oluşan son projesi Sofia Square ile dünyada sadece Las Vegas ve Dubai’de bulunan su oyunları ile Bulgaristan’da yine bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor. Türklerin ve Bulgarların ilgisini çeken proje 105bin m2 alan, 18.763m2 gölet alanı ve 2097 daireden oluşmaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: