SWISSOTEL KOZAPARK

SWISSOTEL KOZAPARK

FRHI Hotels & Resorts (FRHI) portföyünün önde gelen markası Swissotel Hotels & Resorts, şehrin hızla gelişen Esenyurt semtindeki yepyeni göz kamaştıran Swissotel KozaPark İstanbul tesisini yönetmek üzere Türk firması Garanti Koza ile sözleşme yaptıklarını açıkladı.
Tesisin 2019 yılında açılması planlanıyor; proje FRHI’nin İstanbul’deki varlığını güçlendirmesinin yanı sıra Swissotel Avrupa’nın lider seyahat pazarlarından birindeki yerini büyütecek; yenilenmiş Swissotel The Bosphorus, yeni açılan Raffles İstanbul ve şu anda gelişmekte olan ve en geç 2016’de açılması beklenen Fairmont Quasar, İstanbul’ın bulunduğu dinamik bir şehir.
Swissotel Markasının başkan yardımcısı Lilian Roten şunları söyledi: “İstanbul dünyanın finans başkentlerinden ve global seyahat edenler için en iyi destinasyonlardan biri olup Swissotel için çok önemli bir pazardır.” “Şehre muhteşem bir yeni otelin eklenmesiyle ve bu yazdan sonra Bodrum’da açılış planımız sayesinde Türkiye otel grubumuz için muhteşem bir potansiyel sunmaktadır ve pazardaki mevcut varlığımıza bu fırsat sunulduğu için memnunuz. Bu gelişme aynı zamanda Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da inşa edilmekte olan tarz sahibi yeni bir Swissotel’deki ortağımız Garanti Koza ile devam eden ilişkimizi güçlendirecektir; ortak deneyim ve uzmanlığımızı bu heyecan verici projeye taşımak için sabırsızlanıyoruz.”
Swissotel KozaPark İstanbul’da 160 konuk odası bulunacaktır ve konuklar mükemmel yiyecek ve içecek seçeneklerinin, dikkat çekici yerel ve leziz tatların keyfini çıkarırken geniş bir balo odası da dahil olmak üzere büyük toplantı alanlarına erişebileceklerdir. Kapalı ve açık hava çatı katı havuzun yanı sıra otelin sunduğu spa hizmeti sayesinde unutulmaz bir tatil teklifi olacak. Markanın imzası Pürovel Spa & Sport’da Alpler’den esinlenen canlandırıcı bakımlar, egzersiz dersleri ve modern fitness ekipmanları bulunacak.
Proje, 450’deki ilk markalı Swissotel Rezidansları tanıtacak olup tümü Swissotel’in içten ve güvenilir hizmetinden yararlanan bir, iki ve üç yatak odalı modern lüks İstanbul rezidans sunacak.
Swissotel, KozaPark’ın bir parçası olarak Esenyurt semtinin kuzey sınırında yeni bir rezidans, perakende satış ve eğlence destinasyonu olacak. Bu yenilikçi çok amaçlı tesis uluslararası profesyonel oyuncuların ve tenis tutkunlarının gözdesi olan dünyanın en büyük tenis akademisine ev sahipliği yapıyor. Koza World of Sports kompleksi 8.000 kapasiteli stadyumunda spor müsabakaları ve eğlence etkinliklerinin yanı sıra 2015’de ilk kez ATP İstanbul Açık ve WTA İstanbul Cup’a ev sahipliği yapacak. Ayrıca, Akbatı Alışveriş Merkezi ve birkaç rezidans kulesinin yanı sıra 32.000 metrekarelik biyolojik lagün ve özel açık hava manzaralı bahçeler yer alacak.
Garanti Koza genel başkanı Şükrü İlkel şunları söyledi: “FRHI ve onların gerçekten Avrupa’nın en iyi başkentlerinden birinde büyüleyici bir otel olma sözü veren Swissotel markasıyla ortak olmaktan son derece mutluyuz.” “İstanbul, kültürel olarak zengin mekanları ve cazibe merkezleriyle tüm dünyada hayranlık uyandıran muhteşem bir destinasyondur. Esenyurt güzel şehrimizin en hızlı büyüyen bölgelerinden biridir ve genel İstanbul pazarını genişleterek kendi başına heyecan verici bir bölge haline gelecektir. Dünyaca ünlü şehre yakışan muhteşem bir yeni otelin eklenmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İstanbul, Türkiye’nin ekonomik, kültürel ve tarihi merkezidir ve UNESCO Dünya Mirası Sit alanı olarak kabul edilen tarihi merkeziyle Avrupa Kültür Başkenti unvanını almıştır. Tüm dünyadan ziyaretçiler Sultanahmet Camii ve Kapalı Çarşı gibi sayısız cazibe merkezinin yanı sıra canlı enerjisini ve göz alıcı mimarisini deneyimlemek için buraya akın ediyor. Esenyurt, şehrin Avrupa yakasında olup bölgedeki en kalabalık semtlerden biri haline gelerek kısa süre önce büyük gelişim ve etkileyici bir büyüme göstermiştir. Mercedes-Benz’in ana merkezleri ve teknoloji, plastik, tekstil ve tıbbi ürün tesislerinin bulunduğu yerel sektörlerin yanı sıra birçok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca bölgeden Atatürk Uluslararası Havaalanına doğrudan otoyol ulaşımı vardır.

%d blogcu bunu beğendi: